27.2.2015 18:33:00

Bacaklardaki Varislere Bitkisel Yöntemler

Reklam

Günümüzde pek çok kadın, bacaklarını beğenmeyebiliyor. Bu beğenememe durumu, bacaklarda oluşan pürüzlerden ya da bacakların istenilen incelikte olmayışından kaynaklanabiliyor. Fakat pek çok kadının bacakları için çözüm aradığı en büyük endişesi, varisler! Bacaklardaki varisler, özellikle kış aylarında, cildin doğal rengine dönmesi ile daha da belirginleşip ortaya çıkabiliyor. Bacaklardaki bu varislerden kurtulmak için, dikkat edilmesi gereken doğal yöntemler bulunabiliyor.

 

Bacaklarda Bulunan Varisler için Dikkat Edilmesi Gereken Bitkisel Yöntemler

Yöntem 1

Orta boy bir tencereye, 1 litre su koyulur. İçine 1 avuç ince kıyılmış asma yaprağı ilave edilir ve kaynamaya bırakılır. Kaynama işlemi bittikten sonra, süzülür. Günde 3 öğün yemeklerden önce 1 çay bardağı içilir. Bu bitkisel çay, varislerin geçmesini kolaylaştırabilir.

 

Yöntem 2

Bacaklardaki varisli bölgelere, 10 dakika kadar soğuk su tutmak, varislerin azalmasında yardımcı olabilir. Soğuk su işlemi bittikten sonra bacaklar, papatya yağı ile ovalanıp sarılabilir.

 

Yöntem 3

Fındık yaprağı ve asma yaprağı cilde çok iyi gelir ve cilde parlaklık kazandırır. Ayrıca bu yapraklarla hazırlanan çaylar, varislerin geçmesinde yardımcı olabilir.

 

Yöntem 4

1 bardak su kaynatılır. İçine 4 gram rezene ilave edilir. 15-20 dakika bekletilir ve içilir. Bu formül, günde 2-3 bardak içilirse varislerin geçmesinde daha yararlı olabilir.

 

Yöntem 5

Bir kaba, az bir miktar elma sirkesi koyulur. Yumuşak bir bez, bu elma sirkeli kaba batılır. Bez, iyice ıslandıktan sonra varisli bölgelere gezdirilir. Gezdirme işlemi bittikten sonra bez, varisin en yoğun olduğu bölgeye sarılarak yaklaşık 30 dakika kadar bacakları yukarı kaldırılarak bekletilir. Bu yöntem, sabah akşam uygulandığında, varisler kısa sürede kaybolabilir.

 

Bacaklarda Bulunan Varisler için Dikkat Edilmesi Gerekilenler

Bacaklarda bulunan varisler, bacaklarda ağrıya neden olabilir. Böyle durumlarda bacaklar, yukarıya kaldırılıp bekletilmelidir. Böylelikle bacaklardaki kan akışı, kalbe pompalanır ve ağrı dinebilir.

Varisler, yorgunluk yapabilir. Varisi bulunan kişilerin çok fazla ayakta kalmamaları gerekebilir.

Varis, fazla kilolu olan kişilerde daha sıklıkla görülebilir. Varisi olan kişilerin, doktor kontrolünde bir diyete başlamaları gerekebilir.

Varisler için, varis çorapları ve çeşitli varis giderici kremler kullanılabilir. Bu ürünlerin kaliteli olanlarını almak, sağlık açısından oldukça önemli olabilir.

Bacaklarda bulunan varisler sadece görsel açıdan önemli değildir. Bazı durumlarda bacaklarda bulunan varisler, bir hastalığın habercisi olabilir. Bunun için varis bulunan kişilerin, doktora başvurmaları önerilmektedir.

 

Reklam

Yorumlar

  • Bu içeriğe henüz yorum yazılmamış.

Yorum Ekle

Yorum yazarak içeriğe katkıda bulunabilirsiniz. Hemen bir yorum bırakmak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Yorumlarınız kısa süre içerisinde denetlenerek, onaylanacak ve bu sayfada yer alacaktır. *.

  • Gönder