3.3.2015 12:56:00

Boyadan Yanan Saçlara Bakım Önerileri

Reklam

Boyadan yanan saçlar, kadınların güzellik uğruna ödün vermek zorunda kaldıkları bir gerçek. Saç boyaları, içinde bulunduğu kimyasallar nedeniyle zamanla saçı yıpratır ve yanmasına neden olur. Özellikle sürekli saç boyatan kişiler veya saç rengini sıklıkla değiştiren kişilerde saç yanmaları daha hızlı oluşabilir. Bu durumlarda kadınlar saçlarını ya kestirmek zorunda kalırlar ya da yıpranmış saçlarla dolaşmaya mahkum kalırlar. Oysa boyadan yanan saçlarla ilgili çözüm önerileri, saçların kendini toparlamasında fayda gösterebilir.

Boyadan Yanan Saçlara Bitkisel Bakım Maskeleri


Hindistan Cevizi Maskesi
Küçük bir kaba, 1 tam yumurta kırılıp koyulur. Üzerine 5 tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı eklenir. İyice karıştırılır. Karışım işlemi bittikten sonra, parmak uçları yardımı ile saç köklerine masaj yaparak yavaşça uçlara doğru eşit miktarda saça yedirilir. 20-30 dakika kadar saçta bekletilir. Daha sonra saçlar şampuanlanıp bol su ile durulanır. Bu maske, gün aşırı uygulanabilir. Hindistan cevizi maskesi, saçlara ışıltı verirken yıpranmış saçları onarıp saç köklerini besleyebilir.
Yeşil Ceviz Maskesi 
Küçük boy bir tencereye 1,5 litre su koyulur. İçine 750 gram yeşil ceviz kabuğu eklenir. Daha sonra ceviz yaprağı ilave edilir ve su kısık ateşte kaynamaya bırakılır. Kaynayan su gözlemlenir. Su yarıya indiğinde büyük bir bardağa süzülür. Bardağın içine 1 fincan sirke ilave edilir. Hazırlanan bu su ile, saçlar şampuanlandığı zaman durulanır. Daha sonra tekrar duru su ile durulama işlemi yapılabilir. Yeşil ceviz maskesi ile yanmış olan saçlar, kendini daha hızlı bir şekilde toparlayabilir.
Yumurta Maskesi
Küçük bir kaba 1 yumurta kırılır. Üzerine 1 tatlı kaşığı bal ilave edilir. İyice karıştırılır. Bu karışım saçlara, kökten uçlara doğru iyice yedirilir. Uzun saçlar için 2 yumurta kullanılabilir. Yumurta maskesi, saç kırıklarını onarmada fayda sağlayabilir.

Ayrıca;


  • Saçlar, 4 ayda 1 boya gördüğü taktirde çok daha az zarar görebilirler.
  • Boyadan yanan saçlara, fön, maşa, düzleştirici gibi saç şekillendirici aletler kullanmak, saçın daha fazla zarar görmesine neden olabilir.
  • Boyadan dolayı zarar görmüş saçlar için her ay düzenli olarak saç kırıklarını aldırmak, saçın kendisini daha çabuk toparlamasında fayda sağlayabilir.
  • Saçın hava alması önemlidir. Yıpranmış saçları sürekli şapka ile kamuflaj etmeye çalışmak, saça daha çok zarar verebilir.

Reklam

Yorumlar

  • Böyle şeyleri günlerce denedim fakat yanmış saçıma bir çözüm bulamadım 4-5 ay yamış saçımla gezmek zorunda kaldım kendimi inanılmaz kötü hissettim ve hayata bakış açım değişti uzun bir süre araştırma yaptım denemediğim yol kalmadı bir kaç ay önce likit katkısız keratin ile tanıştım etkisini 4 seansta gördüm saçlarımla dışarıya çıkıp hava atıyorum inanılmaz bir şey.

  • Benim ilk saç boyatmam ve bir facia saçlarım yandı kuaför liquid keratin şipariş etti merak etme iyi olucak diye kendini kurtarmak için söylüyor sanmıştım ama gerçekten işe yaradı saçlarım düzeldi ve düzeldikten sonra ilk defa bu kadar dolgun ve yumuşak doğalken bile bu kadar yumuşak bir saçım yoktu.

  • Röfleden dolayı saçım yanı yıpranmştı. Bende bakım için bir çok kür denedim ama fayda etmedi. Kür dışında keratin yüklemesi yapmak için doğal keratin bakım setlerini denedim ve patentli doğal keratin siparişi verdim. Saçlarımı kısa bir süre içerisinde onardı. Sonuçtan memnunum.

Yorum Ekle

Yorum yazarak içeriğe katkıda bulunabilirsiniz. Hemen bir yorum bırakmak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Yorumlarınız kısa süre içerisinde denetlenerek, onaylanacak ve bu sayfada yer alacaktır. *.

  • Gönder