1.4.2015 20:15:00

Cilt Bakımı Hakkında Temel Bilgiler

Reklam

İnsanın dış güzelliğini oluşturan teninin temiz ve gösterişli olmasını sağlamak adına çeşitli maddeler kullanılarak temizleme işlemi yapılmaktadır. Teninizin yağlı olması veya kuru bir cilt yapısında olması değerlendirilir. Cilt bakımında dikkat edilmesi gerekenlere uyulduğunda ise soluk deriniz canlı görünür. Dış etkenlerden çok çabuk etkilenen insan teninin beslenmesi ve gözeneklerinin açılması için yapılması gerekenler bulunuyor. Cilt bakımında ilk olarak cildinizin analizi yapılmalı ve ona uygun destek ürünleri kullanmanız önerilir.

Dış etkenlerden etkilenerek kirli bir yüzey yapısına bürünen teninizin daha canlı ve temiz olması için gereken bazı ürünler vardır. Teninize göre yapılan maskeler ve losyonlar bulunmaktadır. Bir de cildinizin temiz kalması için devamlı surette bakıma ihtiyacı olduğunu da unutmamalısınız. Cildinizde bulunan bir sorun veya yaralar yüzünden cildiniz tahriş olmuş olabilir. Cilt bakımında dikkat edilmesi gerekenler konusunda bir doktordan veya cilt uzmanından yardım isteyebilirsiniz. Cildiniz kuru ise yumuşatıcı veya nemlendirici kremler ve losyonlar ayrıca maskeler uygulanabilir. Ayrıca özellikle yüzünüzde solgunluk kırışıklık gibi olumsuz etkileri de maya maskeleri ile çözebiliriz.

Özellikle hava değişimlerinde sorun olan bu cilt rahatsızlıkları, kuru ciltte bakım yapılmadığında kırışıklıklara, yağlı ciltlerde parlama ve soyulmalara sebep olmaktadır. Özellikle yağlı ciltlerde soğuk olduğunda kabarmalar ve dökülmeler olacaktır. Bunun için Cilt bakımında dikkat edilmesi gerekenlere dikkat edilmesi gerekiyor. Hem dış görünüm için hem de sağlık için gereklidir.  

Reklam

Yorumlar

Yorum Ekle

Yorum yazarak içeriğe katkıda bulunabilirsiniz. Hemen bir yorum bırakmak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Yorumlarınız kısa süre içerisinde denetlenerek, onaylanacak ve bu sayfada yer alacaktır. *.

  • Gönder