1.4.2015 22:15:00

Dermatoloji Nedir

Reklam

İnsanların cilt hastalıklarına Hastanelerde bakan sağlık bölümünün adı Dermatoloji olarak biliniyor. İnsanda oluşan tüm deri rahatsızlıklarına çözüm bulmak için geliştirilmiş olan bu birimde günümüzde her türlü deri hastalıkları, mantar ve bakterilerin oluşturduğu zararlı kitleler, Alerjiye bağlı deri hastalıkları, tümörler ve yanıklar gibi deri üzerinde anormal bir şekilde duran tüm rahatsızlıkları çözüme ulaştırır. Dermatoloji ne iş yapar sorusu hastanın durumuna göre değişir ve o an deri için ne lazımsa onu yapar.

Yaşadığımız çevrenin alerjik olarak derimizde açtığı birçok yara ve etkileşimden kaynaklı hastalıklardan tutun da güneş ışınlarının zararlarıyla etkilenen deri rahatsızlıklarına kadar çok geniş bir hastalık türüne bakan dermatoloji, her bir hastalık için araştırılmış ve başarıya ulaşmış tedavileri önerir. Dermatoloji ne iş yapar sorusuna verilecek cevaplar içinde tırnak ve saç maddelerinin de cildimize verdiği rahatsızlığı inceleme ve derimizde gelişen olayların sebebini bulmaktır. İçerden dışa vuran hastalıklarda da deri rahatsızlığı olacağından bu rahatsızlıkları incelerken deriden de örnek alınmasıyla deriye zarar veren maddenin içerden mi dışarıdan mı olduğu da anlaşılır.

Ayrıca zührevi hastalıklarda deri yoluyla ortaya çıktığından Dermatoloji ne iş yapar diye sormak yerine diye sormak yerine hangi deri hastalığında neler yapılır diye sorulması daha açıklayıcı olacaktır.Çünkü zaman ilerledikçe insanı etkileyen hava şartları ve iklimsel sorunlar nedeniyle Dermatologların işi çeşitlenmiştir ve ona göre tedavi yapılmaktadır.

Reklam

Yorumlar

  • Bu içeriğe henüz yorum yazılmamış.

Yorum Ekle

Yorum yazarak içeriğe katkıda bulunabilirsiniz. Hemen bir yorum bırakmak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Yorumlarınız kısa süre içerisinde denetlenerek, onaylanacak ve bu sayfada yer alacaktır. *.

  • Gönder