23.1.2015 08:41:00

Doğru Besinleri Tüketerek Selülit İle Savaş Mümkün mü?

Reklam

Son dönemde kadınların en büyük baş belası selülitler. Kalça ve basen bölgesinde, sıklıkla görülen selülitleri yok etmek mümkün. Dermatoji Uzmanı Ebru Güner, selülitlerle savaşa yardımcı olabilecek yiyeceklerin listesini açıkladı. Selülitlerin oluşumu ve yok edilmesi sürecinde en çok ihtiyacını duyulan madde su. Suyun yanında ananas, acı kırmızı biber, ay çekirdeği, kuşkonmaz ve yeşil çay'da bu savaşta baş rolde. Her 10 kadından 9'unun korkulu rüyası haline gelen selülitler sıklıkla kalça ve basen bölgesinde karşımıza çıkıyor. Sıkışmış yağ hücrelerinin cildin altındaki bağ dokusu altından yüzeye doğru itilmesiyle ciltte pütürlü bir görüntü ortaya çıkarıyor.

Dr. Elif Ebru Güner selülitten korunmak için vücuttaki yağ depolarını boşaltmaya ve toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olacak beslenme ve egzersiz programlarının uygulanması gerektiğini vurguluyor. Dr. Güner, prüzsüz bir vücut için

  • Trans Yağlar
  • Tuz
  • Rafine Şekelerler
  • Doymuş Yağlar
  • Alkol
  • Hayvansal Protein
gibi  yiyeceklerden mutlaka uzak durulması gerektiğini belirtiyor.

Ananas Mucizesi ile Selülitlerle Savaş

Dr Güner sıklıklar tüketilmesini istediği Ananas'ın deforme yağ dokularını parçalamaktaki başarısına dikkat çekiyor. Ananas'ın C vitamini deposu ve bromelain açısından zengin olduğunu da belirten Dr. Güner,  ananas'ın yağ hücrelerinin çevresini sardığını ve deforme olan dokuları parçaladığını ve yağların depolanmasını engellediğini belirtti. Ananas ve muzun bölgesel ödemlere karşı direnç sağladığını da değinen Güner, sindirim sisteminin düzene girmesi için de yeşil çay tüketilmesini öneriyor.

Su ile Gelen Sağlık

Ayrıca doğal antioksidan kaynağı olan ay çekirdeği, yağ yakımını hızlandıran acı kırmızı biber ve kan dolaşımını düzenleyen kuşkonmazın da selülitlerin oluşmasını engellediğini belirtiyor. Dr Elif Ebru Güner selülitlerle ilgili yaptığı açıklamada suyun cildi dolgunlaştırdığına ve bol miktarda su tüketiminin vücuttaki sorunların çoğunun giderilmesinde önemli rol oynadığına dikkat çekiyor.

Reklam

Yorumlar

  • Bu içeriğe henüz yorum yazılmamış.

Yorum Ekle

Yorum yazarak içeriğe katkıda bulunabilirsiniz. Hemen bir yorum bırakmak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Yorumlarınız kısa süre içerisinde denetlenerek, onaylanacak ve bu sayfada yer alacaktır. *.

  • Gönder