17.8.2016 21:08:00

Dondurulmuş Limonun Faydaları

Reklam

 

      Yıkanmış limonları dondurucuya  koyup bir gün bekletin ve limon kabuğuyla donduktan sonra çıkarıp rendeleyin.Daha rendelerken bile o nefis aromasını burnunuzla hissedeceksiniz.Normal bir limonun suyundan 5 kat daha nefis kokuyor ve 5 kat daha fazla vitamin içeriyor.

      Ayrıca yapılan araştırmalara göre limon bu şekilde tüketildiğinde kemoterapiden daha etkili bir kanserle mücadele ilacına dönüşüyor.Rendelenmiş buzlu limon kabuğuyla birlikte tüketilmiş olduğu için limonata dahi muhteşem oluyor.Tüm yemeklerde ve salatalarda kullanabilirsiniz. Enfes tadı bir yana  günümüzün korkulu rüyası kanser hastalığında iyileştirici etkisi kötü huylu  kanser  hücrelerinin gelişimini  yavaşlatır ve tahrip eder ancak diğer hücrelere de faydalı olur.  Daha başka bir çok hastalığa karşı koruyucu ve iyileştirici etkisi bulunur. En basit örnek buzluktan çıkarıp rendeleyin ve bir bardak suya karıştırıp için ertesi gün cildinizde bir farklılık görmeye baslarsınız çünkü vücuttaki toksinleri  temizlemeye başlamıştır.

            Salata ve limonata yapımında buzlu limonu rendeleyerek kullanırsanız aromasındaki  farklılığı kolaylıkla anlayabilirsiniz. Ayrıca pasta ve kek yapımında da yine dondurulmuş limonu rendeleyerek kullanabilir ve diğer limonlu kekleriniz yada pastalarınız  arasındaki aroma farkını rahatlıkla anlayabilirsiniz.

            Bir çok hastalıkla mücadele de faydası olan limon ayrıca cildimizi temizler ve stres depresyon gibi psikolojik rahatsızlıklara karşı da iyi gelir.

      Bunların dışında yumru , kist ,tümöre karşı ; iltihap , enfeksiyon ve mantara karşı önleyici ve tedavi edicidir. Ayrıca donmuş limon  parazit ve bağırsak kurtlarına karşı da tedavi edicidir. Limonların ucuz ve bol bulunduğu mevsimde alıp buzluğa depolayın hem daha organik ve işlem görmemiş  halini mevsiminde bulabilirsiniz.

 

Reklam

Yorumlar

Yorum Ekle

Yorum yazarak içeriğe katkıda bulunabilirsiniz. Hemen bir yorum bırakmak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Yorumlarınız kısa süre içerisinde denetlenerek, onaylanacak ve bu sayfada yer alacaktır. *.

  • Gönder