19.2.2015 08:40:00

Göz Çevresi Kırışıklığına Çözüm

Reklam

Göz Kırışıklıkları Neden Olur?Göz kırışıklıkları, 20'li yaşlarla beraber gelen ve genellikle kadınları rahatsız eden bir kırışıklık türüdür. Göz kırışıklıkları, her ne kadar yaşlılık belirtisi olarak görülse de, sadece bir yaşlılık belirtisi değildir. Göz çevresi kırışıklıkları, zaman içerisinde yapılan mimiklerle de alakalıdır. Yapılan mimikler ve cildin kuru kalması göz çevresi kırışıklıklarının en önemli sebeplerinden biri olabilir.
Biyolog Kozmetolog Pervin Bulgak, göz çevresinin, dokularla bağlantısı olmayan kaslardan oluştuğundan, bu kasları kontrol ederek göz kırışıklıklarına engel olunabildiğini söylüyor. Bitkisel bir karışım ile her akşam 15 dakika uygulanan bir maske / serum ile göz kırışıklıklarından kurtulunabileceğini belirtiyor. Göz çevresi kırışıklarına sahip olmayanlar da, bu maske sayesinde gelecekte oluşmasını engellenebileceğini vurguluyor.

Kozmetolog Bulgak 'tan Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Bitkisel Serum Tarifi


Malzemeler;
  • Sızma zeytin yağı
  • Üzüm çekirdeği yağı

Uygulanış;
"Küçük bir kap içerisine, 1 çay kaşığı zeytin yağı ve 1 çay kaşığı üzüm çekirdeği yağı koyulur. Bu yağlar iyice karıştırılır. Yağlar karıştırıldıktan sonra parmak uçları yardımı ile göz çevresine mesaj yöntemi ile iyice yedirilir. Yağları, masaj yaparak yedirmek oldukça önem taşır. Çünkü masaj yöntemi ile kan dolaşımı hızlanır ve yağlar çok daha kısa bir sürede cilt tarafından emilir. Bu yüzden her defasında parmak uçları yardımı ile masaj yaparak bu serumu kullanmak, daha hızlı verim alınmasını sağlayacaktır. 15 dakika kadar sonra ufak bir peçete ya da pamuk yardımı ile göz kenarlarındaki fazla yağları temizlenir. Bu maske / serum her akşam tekrarlandığında gözle görülür bir verim alınacaktır. Maskeyi uygulamadan önce cildin, bu yağlardan herhangi birine alerjisi olup olmadığı test edilmelidir."

Göz Kırışıklıkları İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler


  • Güneşe çıkmadan önce güneş gözlüğü kullanmak, göz kırışıklığı oluşumunu engelleyebilir.
  • Gözleri ovuşturmak, göz çevresinde bulunan hassas ince derinin çok daha çabuk deforme olmasına neden olabilir.
  • Göz kenarlarındaki ve gözdeki makyaj temizlenirken uygulanan sert hareketler, göz kenarlarında kırışıklık oluşumunu hızlandırabilir.
  • Yatarken sürekli aynı tarafa doğru yatmak veya yüzüstü uyumak, uyku esnasında oluşan yastık izlerinin zaman içerisinde kalıcı olmasını sağlayabilir.

Reklam

Yorumlar

  • Bu içeriğe henüz yorum yazılmamış.

Yorum Ekle

Yorum yazarak içeriğe katkıda bulunabilirsiniz. Hemen bir yorum bırakmak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Yorumlarınız kısa süre içerisinde denetlenerek, onaylanacak ve bu sayfada yer alacaktır. *.

  • Gönder