19.2.2015 02:40:00

Hızlı Saç Uzatma Teknikleri

Reklam

Saç, kadın psikolojisinin en büyük dostudur. Genellikle kadınların moralleri bozuk olduğu zamanlarda aldıkları ilk ani karar, kuaföre gitmek olur. Soluğu aniden kuaförde alan kadınlar, saç rengini ve saç kesimini değiştirerek kendilerini daha iyi hissedebilirler. Ancak bu ani karar, daha sonra bir pişmanlığa dönüşebilir. Saç rengini değiştiren kadınlar kısa bir süre sonra eski saç rengine dönüş yapabilecekken, saç modelini değiştiren, saç boyunu kısaltan kadınlar için bu geriye dönüş çok daha uzun zaman alabilir. Saç ne kadar zamanda uzar? Saçın uzaması neye bağlıdır? Evde yapılan işlemlerle hızlı saç uzatmak mümkün müdür? Bütün bu soruların cevabı, haberimizin devamında...

Saç Uzaması Neye Bağlıdır?


Saç, ayda 0,5 cm ile 2,5 cm arasında uzar. Aradaki uzunluk farklı genetik sebeplerden oluşabilir. Saçın uzaması, genellikle sağlıkla ilgilidir. Düzenli beslenmek, düzenli uyumak, sık sık su içmek gibi nedenler saçın hızlı uzamasında önemli rol oynayabilir. Ayrıca saçın hızlı uzaması, saçın sağlıklı olması ile de alakalı olabilir. Bakım gören, düzenli olarak kırıkları aldırılmış, sağlıklı olan saç daha hızlı uzayabilir. Öte yandan; bakım görmeyen, düzenli olarak kırıkları alınmayan kuru kalmış, sağlıksız saçlar çok daha yavaş uzayabilirler.

Evde Hızlı Saç Uzatma Teknikleri


 • Sürekli saç kurutma makinesi kullanmak, saçların sağlıklı bir şekilde uzamasını engelleyebilir.
 • Saç düzleştirici aletleri, maşa gibi saça şekil vermeye yarayan aletler saçlara zarar vereceğinden, hızlı bir şekilde uzamasını engelleyebilir.
 • Saçları sürekli farklı renklere boyamak, saça oldukça zarar verebilir. Saçın sağlıksız olup uzamasını geciktirebilir.
 • Beslenmeye dikkat etmek ve vitaminli yiyecekler tüketmek, saçların hızlı uzamasına yardımcı olabilir.
 • Bol su içmek, saçların hızlı uzamasına katkı sağlayabilir.
 • Saçların sağlıklı olması ve hızlı uzaması için şampuan oldukça önem taşır. Saç tipine göre uygun şampuanı kullanmak ve özellikle bitkisel şampuanlar kullanmak, saçların hızlı uzamasını sağlayabilir.


Evde Hızlı Saç Uzatmak İçin Maske


Malzemeler;
 • 1 yemek kaşığı limon suyu
 • 1 çay kaşığı bal
 • 1 bardak aleo vera jeli

Uygulanış;
Bir kaba, 1 yemek kaşığı limon suyu, 1 çay kaşığı bal ve 1 bardak aleo vera jeli koyulur. İyice karıştırılır. Temiz saça bu karışım yedirilir. 30 dakika sonra saç, bol ılık su ile durulanır. Maske haftada 1 kez uygulandığında daha etkili bir sonuç alınabilir. Beklenmeyen bir etki görüldüğünde, en yakın sağlık kurumuna gidilmelidir.

Reklam

Yorumlar

 • Bu içeriğe henüz yorum yazılmamış.

Yorum Ekle

Yorum yazarak içeriğe katkıda bulunabilirsiniz. Hemen bir yorum bırakmak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Yorumlarınız kısa süre içerisinde denetlenerek, onaylanacak ve bu sayfada yer alacaktır. *.

 • Gönder