4.3.2015 12:20:00

İstenmeyen Tüyler İçin Bitkisel Kürler

Reklam

İstenmeyen tüyler, neredeyse hemen hemen her kadının vücudunda oluşan görsel problemlerin başında yer alır. Vücudun çeşitli bölgelerinde ve yüzde oluşabilen istenmeyen tüyler, kadınların kurtulmak istedikleri bir durum haline gelebilir. İstenmeyen tüylerin ortadan kalkması için, çeşitli lazer operasyonları veya çeşitli kozmetik ürünleri bulunmaktadır. İstenmeyen tüylerin azalmasında, ve giderilmesine yardımcı olabilecek yöntemler arasında bitkisel tedaviler de yer almaktadır.

İstenmeyen Tüyler İçin Bitkisel Kürler


Bitkisel Zerdaçal Kürü
Orta boy bir kaseye, 2 yemek kaşığı zerderçal koyulur. Üzerine, macun kıvamına gelinceye kadar süt ilave edilir. Sütü ilave ederken bir yandan malzemeler karıştırılır. Malzemeler macun kıvamına gelince karışım bırakılır. Hazırlanan karışım, 2-3 dakika kadar bekletildikten sonra parmak uçları yardımı ile istenmeyen tüylerin bulunduğu bölgelere nazikçe sürülür. 20 dakika kadar bekletildikten sonra bol ılık su ile durulanır. Bu bitkisel kür, yüz ve vücut için kullanılabilir.
Bitkisel Portakal Kabuğu Kürü
1 adet portakal soyulur, kabuğu rondodan geçirilir. Elde edilen portakal kabuğu, bir kaba alınır. Üzerine 1 yemek kaşığı zeytinyağı ilave edilir. İyice karıştırılır. Karışım işlemi bittikten sonra, parmak uçları yardımı ile kür, istenmeyen tüylerin üzerine sürülür. Yaklaşık 45 dakika bekletildikten sonra bol ılık su ile durulanır.
Bitkisel Limon Kürü
Küçük bir kaseye, 1 adet limonun suyu tamamen sıkılır. Üzerine 2 yemek kaşığı (tepeleme olmayacak şekilde) tuz ilave edilir. Malzemeler iyice karıştırılır. Karışım işlemi bittikten sonra, küçük bir pamuk yardımı ile, bitkisel limon kürü, istenmeyen tüylere sürülür. Bu bitkisel kür, yüz ve vücudun çeşitli bölgelerinde uygulanabilir.
Bitkisel Yumurta Kürü
Bir kaseye, 1 adet yumurta akı koyulur. Üzerine, 1 yemek kaşığı şeker eklenir. Daha sonra, 1 tatlı kaşığı mısır unu ilave edilir. Malzemeler, ezilerek iyice karıştırılır. Krem kıvamına gelince, karıştırma işlemi bitirilir. Hazırlanan kür, parmak uçları yardımı ile cilde sürülür ve kuruması beklenir. Kür, kuruduktan sonra ince bir tabaka oluşur. Oluşan bu ince tabaka, ciltten yavaşça çekilir. Bitkisel yumurta kürü, yüzdeki istenmeyen tüylerin giderilmesinde daha faydalı olabilir.
*Beklenmeyen bir etki görüldüğünde uzman bir doktora başvurulmalıdır.

Reklam

Yorumlar

Yorum Ekle

Yorum yazarak içeriğe katkıda bulunabilirsiniz. Hemen bir yorum bırakmak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Yorumlarınız kısa süre içerisinde denetlenerek, onaylanacak ve bu sayfada yer alacaktır. *.

  • Gönder