5.4.2016 22:15:00

Kalp Romatizması ve Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Reklam

Üst solunum yollarında oluşan hastalıklardan sonra eklemlerde iltihaplanma olması sonucunda romatizmanın kalbe ulaşması ile kalp kapakçıklarında iltihaplanma olur ve bu nedenle kalp kapakları daralır ve yetersizlik oluşur. Bu duruma kalp romatizması denir. Kalp romatizmasının oluşmasında bademcik, boğaz gibi üst solunum yollarında ve eklemlerde oluşan iltihaplanmaya neden olan bakterilerin neden olduğu romatizmanın tedavi edilmemesi ile kalp kapakçıklarına ulaşması sonucunda oluşur.
Kalp romatizmasında ayaklarda morluk ve şişlikler, yorgunluk, el ve ayaklarda üşüme, nefes darlığı, kuru öksürük, devamlı soğuk algınlığı gibi belirtiler görülür. Kalp romatizması için bu belirtilerden herhangi birisinin olması durumunda doktora gidilmesi gerekir. Kalp romatizmasında erken teşhis oldukça önemlidir. Bu hastalıkta erken teşhisten sonra hastanın iyi şekilde dinlendirilmesi ve başka enfeksiyon kapmasının önlenmesi gerekir. Ayrıca vücutta var olan enfeksiyonun atılması için antibiyotik tedavisi uygulanması gerekir.
Kalp romatizması için bitkisel tedavi yöntemleri de uygulanabilir. Bunun için bir fincan kaynar suyun içine ince kıyılmış iki çay kaşığı kuşkonmaz konularak demlenir. Bir süre bekledikten sonra süzülerek günde iki kez içilir. Ayrıca bir fincan kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı karanfil konularak demlenir. Beklendikten sonra süzülerek günde iki kez sabah kahvaltıdan sonra ve akşam yatmadan bir saat önce olmak üzere içilir. Bu şekilde bu hastalıkların tedavi edilmesi sağlanır.

Reklam

Yorumlar

  • Bu içeriğe henüz yorum yazılmamış.

Yorum Ekle

Yorum yazarak içeriğe katkıda bulunabilirsiniz. Hemen bir yorum bırakmak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Yorumlarınız kısa süre içerisinde denetlenerek, onaylanacak ve bu sayfada yer alacaktır. *.

  • Gönder