4.5.2016 16:47:00

Kan Tükürmenin Nedeni

Reklam

Kan tükürmek tek başına bir hastalık olarak oluşmaz. Birçok hastalığın nedeni olarak ortaya çıkar. Solunum yolu ile alakalı öksürükle birlikte yaşanan bir durumdur. Bazı durumlarda diş eti hastalıklarından kaynaklanabilir. Ayrıca akciğer kanseri, tüberküloz, kronik bronşit, parazit enfeksiyonu, göğüs travması,  zatürree gibi ciddi hastalıkların belirtisi de olabilir. Tükürülen kanın miktarına göre hastalığın önemi de artacaktır. Kan tüküren kişilerin vakit kaybetmeden doktora başvurmaları gerekir. Bazı durumlarda öksürük nöbeti ve nefes darlığı nöbeti sonrasında avuç dolusu kadar gelen kan sonrasında hastanın hastalığı ile ilgili araştırmalar yapılması gerekir.

Kan tükürmek başka hastalıkların belirtisi olduğundan öncelikle tedavi edilebilmesi için neden olan hastalığın bulunması gerekir. Daha sonra neden olan hastalığın tedavisi yapılmalıdır. Tedavi edilmesi sonrasında bu sorunda ortadan kalkacaktır. Kan tükürmek kötü hastalıkların belirtisi olabileceğinden dolayı önlemlerinin alınması ve tedavinin erken teşhis ile uygulanması gerekir.

Kan tükürmek için uygulanabilecek bitkisel tedavi yöntemleri vardır. Bunun için 1 tatlı kaşığı nane 1 su bardağı kaynar suda 10 dakika bekletilir ve ardından süzülerek 1 tatlı kaşığı sirke eklenerek içilir. Bu karışım kan tükürme konusunda etkili bir çözümdür. Ayrıca bir miktar ayva kabukları soyularak mikserden geçirilir ve bir tülbent yardımı ile süzülerek elde edilen su içilir. Bu da kan tükürenler için etkili olabilen bir bitkisel çözümdür.

Reklam

Yorumlar

Yorum Ekle

Yorum yazarak içeriğe katkıda bulunabilirsiniz. Hemen bir yorum bırakmak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Yorumlarınız kısa süre içerisinde denetlenerek, onaylanacak ve bu sayfada yer alacaktır. *.

  • Gönder