13.5.2015 10:25:00

Kansere neden olan şeyler nelerdir?

Reklam

Organizma da oluşan ve hücrelerin kontrolsüz bir şekilde büyümesine neden olan kötü huylu tümörlere kanser denir. Kontrolden çıkan hücrelerin sürekli çoğalması kanser nedeni ile oluşur. Kanser bölünerek çoğalan ve bir görevi olan hücreler yerine yine bölünerek çoğalan ama bir görevi yerine getirmek için çalışmayan hücreler normal hücreleri sıkıştırmaya ve büyümeye başlayarak oluşur. Kanser hücreleri çabuk gelişen hücrelerdir. Oluştuğu hücreleri tahrip ederek zarar verir.
Kanser x ışınları, uv ışınları gibi fiziksel veya bazı ilaçların yanında virüslerde nedenler arasında sayılabilir. Zararlı alışkanlıklar, zararlı saatlerde güneş ışınlarına maruz kalmak, hava kirliliği, radyasyona maruz kalma, kötü beslenme alışkanlıkları kansere neden olan diğer etkenlerdir. Kanser hastaları çoğunlukla kalp hastalığından veya başka enfeksiyon gibi nedenlerden ölürler. Tümörün büyüklüğü ve yayıldığı bölge direkt veya indirekt olarak ölümleri etkilemektedir. Ölümlerin asıl nedeni beyin, akciğer, karaciğer gibi hayati organlara tümörün yayılmasıdır. En sık görülen kanser türleri meme kanseri, akciğer kanseri, prostat kanseri, mide kanseri, kalın bağırsak kanseri, rahim ağzı kanseridir.
Kanser tedavisinde zerdeçal, limon, çörekotu, meyan kökü, yeşil çay ve brokoli gibi bitkiler kullanılarak bitkisel tedavi yöntemlerinden faydalanılabilir. Kanser tedavisi için erken teşhis oldukça önemlidir. Ne kadar erken teşhis edilirse tedavi o kadar etkili olmaktadır. Bunun için vücudunuzda oluşan belirtilere dikkat etmeniz ve fark etmeniz durumunda doktora gitmeniz gerekir.

Reklam

Yorumlar

Yorum Ekle

Yorum yazarak içeriğe katkıda bulunabilirsiniz. Hemen bir yorum bırakmak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Yorumlarınız kısa süre içerisinde denetlenerek, onaylanacak ve bu sayfada yer alacaktır. *.

  • Gönder