17.2.2015 00:40:00

Kaş Uzatma ve Kalınlaştırma Yöntemleri

Reklam

Uzun yıllar, kalın kaşlıların demode sayıldığı, erkeksi gözüktüğü ince kaş modası, son dönemlerde yerini, kalın kaşlara bıraktı. Modanın değişmesi ile aniden ince kaşların yerine, kalın kaşların tercih edilmesine gözümüz ne kadar çabuk alışsa da kaşlar, bu değişime bu kadar çabuk adapte olamayabiliyorlar. Zamanında hep aynı şekilde, aynı yerden alınması "kaşları küstürebiliyor." Günümüzde çoğu kadın kaşlarını, çeşitli kaş kalemleri ile dolgunlaştırıp, uzatabiliyor. Kaş kalemlerinden memnun kalmayan pek çok kadın ise, kaşlarına çeşitli kaş dövmeleriyle, yüz hatlarına uyan şekiller doğrultusunda, istedikleri dolgunlukta ve uzunlukta kaşlara sahip olabiliyor. Son dönemde bir çok kozmetik firması da kaş geliştirici ürünleri pazara sürmeye başladı. Ancak bu işlemleri tercih etmeyen kadınlar, çareyi doğal yöntemlerde arıyorlar.

Kaşları kalınlaştıran ve uzatan doğal yöntemler


  • Kaş fırçası: Günde bir kaç defa kaşlarınızı bir kaş fırçası ile dipten sona doğru taramak, kaşların hacim kazanmasını ve dolgunlaşmasını hızlandırabilir.
  • Hint yağı: Küçük bir parça pamuk yardımı ile kaşlara hint yağı sürmek, kaşların hem uzamasına hem de kalınlaşmasına yardımcı olabilir.
  • Zeytin yağı: Zeytin yağı, kaşların kalınlaşması ve uzamasında önemli rol oynar. Pamuk yardımı ile kaşlara zeytinyağı sürmek, kaşları hem besler hem de kalınlaşmasını sağlar. Hint yağı ile beraber sürülebilir.
  • Badem yağı: Badem yağı, saçlara iyi geldiği gibi kaşlara da oldukça iyi gelir. Badem yağı, akşam yatmadan önce düzenli olarak, kaşların çıkması istenilen noktalara bir pamuk yardımı ile sürülürse kaşların kalınlaşmasında yardımcı olabilir.
  • Sarımsak: Günümüzde çoğunlukla saç kıran tedavilerinde tercih edilen sarımsağın, kaşların çıkmasında da oldukça faydalı sonuçlar verdiği söyleniyor. Bir diş sarımsağı iki parçaya bölüp kaşlara sürüldüğü taktirde, kaşların kalınlaşmasında önemli etkiye sahip olabilir.
  • Hint yağı ve çörek otu yağı karışımı: Bir şişeye hint yağı ve çörek otu yağı konulup karıştırıldığında kaşlara, parmak uçları ile mesaj yaparak yedirilirse kaşların, uzamasını sağlayabilir. Bu karışım buz dolabında saklanıp gün aşırı uygulandığında daha etkili olabilir.


Yediklerinize Dikkat Edin


Vücudumuzdaki tüm olumsuzlukların asıl kaynağı beslenme alışkanlıklarımız. Tüm olumsuzluklara olduğu gibi kaşlara da uygulanabilecek en iyi tedavi yöntemi doğru beslenme. Kaşların dökülmesi ve seyrek oluşu, kaşların kalınlaşmasını ve uzamamasını engeller. A, C, B3 ve  E vitaminlerini düzenli olarak almak, kaşların dökülmesi ve seyrek oluşunu durdurabilir. Günde en az 8 bardak su içmek, lif içeren sebzeler yemek de kaşların dökülmesini engelleyebilir. Kaşlar sürekli dökmesi ciddi bir rahatsızlığın işareti olabilir. Bu tür rahatsızlıklarla karşılaşıldığında mutlaka doktora başvurulmalıdır.

Reklam

Yorumlar

  • Sarım yağı ile tatlı badem yağını kariştırsam kaşlarıma sürsem iyi gelir mi

  • Sarım yağı ile tatlı badem yağını kariştırsam kaşlarıma sürsem iyi gelir mi

Yorum Ekle

Yorum yazarak içeriğe katkıda bulunabilirsiniz. Hemen bir yorum bırakmak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Yorumlarınız kısa süre içerisinde denetlenerek, onaylanacak ve bu sayfada yer alacaktır. *.

  • Gönder