2.3.2015 21:33:00

Kirpik Uzatma ve Dolgunlaştırmanın Doğal Yolları

Reklam

Kirpik, gözlerin belirginleşmesinde kaşlar kadar büyük rol oynar. Kadınlar, genellikle uzun ve dolgun kirpikleri tercih ederler. Ancak pek çok kadın kirpiklerinin ya kısalığından ya da seyrek oluşundan şikayetçi olabiliyor. Özellikle kumral ve sarışın kadınlar, esmer kadınlar kadar belirgin kirpiklere sahip olamayabiliyorlar. Kirpik uzatma ve dolgunlaştırma için yapılan çeşitli göz makyajları veya takma kirpikler bulunsa da, doğal yöntemler ile de kirpikler, istenilen belirginliğe erişebiliyorlar.

Hint Yağı ile Bakım Kürü


1 kulak temizleme çubuğuna, 1 çay kaşığı hint yağı dökülür. Daha sonra kirpiklere nazikçe sürülür. Bu işlem geceleri, yatmadan önce yapılmalıdır. Sabah uyanıldığında, gözler bol su ile durulanır. Hint yağı her akşam uyumadan önce kirpiklere uygulanabilir. Kısa süre içerisinde kirpiklerin uzadığı ve dolgunluk kazandığı gözlemlenebilir. Seyrek kaşları olan kişiler, hint yağını kaşlarda da uygulayabilirler.

Bunlara Dikkat Edin


  • Düzenli beslenmek, saç ve tırnaklar gibi kirpiklerin de uzamasında önemli rol oynar.
  • Göz makyajı ile uyumak, hem göze hem de kirpiklere oldukça zarar verir. Uyumadan önce göz makyajını tamamen temizlemek, kirpiklerin seyrelmesini etkileyebilir.
  • E vitamini, kirpikler için oldukça fayda sağlayabilir. Kirpiklerin dökülmesini durduracağı gibi, dolgunlaştırıp uzamasında da yardımcı olabilir.
  • Yüz kurulanırken gözlere havluyu sert bir şekilde bastırmak, kirpikleri dökebilir. Bunun yerine, yüz kurulanırken özellikle gözlerin kuru bir havlu kağıt veya peçeteyle nemi alınırsa, kirpiklerin sağlıklı kalması sağlanabilir.
  • Çeşitli göz makyajı ürünleri, zamanla kirpiklere zarar verebilir. Özellikle gün içinde kirpiklerin sürekli rimele maruz kalması, kirpikleri zamanla döküp uzamasını engelleyebilir.
  • Takma kirpikler, gözde hoş bir görüntü yaratsa da kirpiklerin zaman içerisinde dökülmesine neden olabilir. İçinde bulunan yapıştırıcılar sayesinde, kirpikleri güçsüzleştirip zamanla dökülmesine ve seyrekleşmesine davetiye çıkarabilir.
  • Kirpiklerin dökülmesi ve seyrek oluşu, ciddi bir rahatsızlığın belirtisi olabilir. Bu nedenle kirpik dökülmesi yaşayan kişiler, uzman bir doktora başvurmalıdır. 

Reklam

Yorumlar

  • Bu içeriğe henüz yorum yazılmamış.

Yorum Ekle

Yorum yazarak içeriğe katkıda bulunabilirsiniz. Hemen bir yorum bırakmak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Yorumlarınız kısa süre içerisinde denetlenerek, onaylanacak ve bu sayfada yer alacaktır. *.

  • Gönder