16.3.2015 19:15:00

Klasik Müziğin Cilde Etkileri

Reklam

Doğru hazırlanmış, çok sesli, ritmik, klasik batı müziğinin, beyin fonksiyonlarını geliştirdiği biliniyor. Ayrıca klasik müziğin vücudu sakinleştirdiği, stress oluşumunun önüne geçtiği ve genel bir huzur sağladığı da bilinen bir gerçek. Kış depresyonunun etkisiyle yıpranan cilt, eski parlaklığına ve canlılığına ulaşmak için, ruhsal rahatlamaya ve huzura ihtiyaç duyacaktır. Bahar mevsiminin yaklaşmasıyla, kışın yaşanılan ruhsal çöküntünün sona erişini hızlandırmak için klasik müziğe yönelmek sağlıklı ve doğal yöntemlerden birisidir.



Klasik Müzik Cildinizi Canlandırabilir


Yazımızla birlikte Vivaldi'nin 4 Mevsim isimli eserini de paylaşmamızın ana nedeni de bu. Klasik müzik dinlemek kadar, doğru eserleri tercih etmekte önemli. Bir çok cilt tedavi yöntemi, doğal maske ve kozmetik ürünü, cildimizdeki kan dolaşımını düzene sokmak amacı ile ortaya çıkmaktadır. Cildin sağlıklı ve pürüzsüz olabilmesi için, kan dolaşımının rolü asla göz ardı edilmemeli. Dünya çapında tanınan sanatçılar tarafından bestelenmiş klasik müzik eserleri, kalp ritmini düzene sokmaya büyük ölçüde yardımcı olur. Kan dolaşımını hızlandırır. Aynı zamanda daha dinç ve huzurlu olunmasına katkıda bulunur.

Yağmur Suyunun Faydaları


Bahar mevsiminde cilt bakımında dikkat edilmesi gereken bir diğer doğal etken de yağmur suları. Özellikle nisan yağmurunun altında yapılacak, romantik yürüyüşler, yağmur suyunun etkisiyle kan dolaşımını hızlandıracak ve cildi besleyecektir.
Ancak bulunduğunuz bölgenin hava şartları bu dengeyi bozabilir. Kirli hava yağmur suyunda zararlı asitlerin bulunmasına neden olur ve cildinizin, zararlı maddelerden olumsuz etkilenmesine yol açar. Ayrıca temiz bir kaba biriktirebileceğiniz yağmur suyu, bir çok cilt maskesinde su yerine kullanılabilir.

Reklam

Yorumlar

Yorum Ekle

Yorum yazarak içeriğe katkıda bulunabilirsiniz. Hemen bir yorum bırakmak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Yorumlarınız kısa süre içerisinde denetlenerek, onaylanacak ve bu sayfada yer alacaktır. *.

  • Gönder