25.2.2015 14:11:00

Koltuk Altı Kararmasına Bitkisel Çözüm

Reklam

Koltuk altı kararması, genellikle kadınların hoşlanmadıkları fiziksel görünüm bozukluklarından bir tanesidir. Koltuk altı kararması, bir hastalık olmasa da cildin çeşitli nedenlerden dolayı zamanla tepkimeye uğramasının sonucunda oluşabilir. Koltuk altı kararması, özellikle yazın kıyafet seçiminde özgürce hareket etmek isteyen kadınların hareketlerini kısıtlamasıyla huzursuzluk yaratabilir. Peki koltuk altı kararması niçin oluşur? Doğal yöntemler ile geçebilir mi?

 

Koltuk Altı Kararması Neden Olur?

  • Koltuk altı kararması, kullanılan deodorant, parfüm ve terlemeyi önleyici çeşitli kremlerin içinde bulunan kimyasal maddelere, cildin vermiş olduğu tepkilerden dolayı oluşabilir.
  • Obezite, aşırı kilo alımı ve kilo verme gibi nedenler koltuk altı kararması yapabilir.
  • Sık sık ağda yapımı, hassas ciltlerde koltuk altı kararmasını doğurabilir.
  • Evde kullanılan çeşitli tüy alma aletleri, koltuk altı kararmasını kaçınılmaz kılabilir.
  • Çeşitli tüy dökücü kremler, zamanla koltuk altında kararma yapabilir.
  • Koltuk altının havasız kalması koltuk altında kararma başlatabilir.
  • Sigara, alkol gibi zararlı alışkanlıklar, koltuk altında kararmaya neden olabilir.

Koltuk Altı Kararmasına Bitkisel Kür

Malzemeler;

1 çay kaşığı vazelin

1 çay kaşığı limon suyu

1 çay kaşığı elma suyu

Bebe pudrası

Uygulanış;

Küçük bir kaba, 1 çay kaşığı vazelin koyulur. Üzerine 1 çay kaşığı limon suyu ilave edilir. Limon suyu direkt limondan elde edildiğinde daha faydalı olabilir. Kaptaki vazelin ve limon suyu iyice karıştırılır ve üzerine 1 çay kaşığı elma suyu eklenir. Tekrar karıştırılır. Malzemeler iyice karıştıktan sonra, parmak uçları yardımı ile nazikçe koltuk altlarına sürülür ve kurumaya bırakılır. Kür, koltuk altında tamamen kuruduktan sonra bebe pudrası siyah, kararmış olan yerlere yine parmak uçları yardımı ile az bir miktarda sürülür. Bitkisel kür, haftanın 3-4 günü uygulanabilir.

 

Koltuk Altı Kararmasına Bitkisel Kür 2

Malzemeler;

1 fincan kahverengi şeker

3 yemek kaşığı sızma zeytinyağı

Uygulanış;

Küçük bir kaba 1 fincan kahverengi şeker koyulur. Üzerine 3 yemek kaşığı sızma zeytin yağı ilave edilir ve malzemeler iyice karıştırılır. 2-3 dakika dinlenmeye bırakılır. Daha sonra parmak uçları yardımı ile hazırlanan karışım nazikçe koltuk altına sürülür. Yaklaşık 10-15 dakika kadar bekletilir. Bekleme işleminden sonra ılık su ile bolca yıkanır. Bu bitkisel kür, haftanın 2-3 günü uygulandığında daha verimli sonuçlar alınabilinir.

 

 

 


Reklam

Yorumlar

  • Bu içeriğe henüz yorum yazılmamış.

Yorum Ekle

Yorum yazarak içeriğe katkıda bulunabilirsiniz. Hemen bir yorum bırakmak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Yorumlarınız kısa süre içerisinde denetlenerek, onaylanacak ve bu sayfada yer alacaktır. *.

  • Gönder