28.5.2015 00:02:00

Maden Suyunun Cilde Faydaları

Reklam

Maden suyu; genellikle hazım sorununu gidermek için kullanılır. Ancak maden suyunun cilde faydaları da oldukça fazladır. Maden suyu içmenin; hazım sorunlarını gidermeye yardımcı olduğu gibi, cildin daha sağlıklı, parlak ve canlı görünmesinde de etkili olduğu görülmektedir. Sadece içerek değil, aynı zamanda harici olarak kullanmak da maden suyunun cilde faydaları arasında sıklıkla yer almaktadır.

Maden suyu; cilt bakımı, cilt temizliği, ciltte oluşan bakterilerin ortadan kaldırılması ve hasarlı cildin tedavi edilmesinde çok etkin bir role sahiptir. Maden suyu ile yüzü yıkamak da çok faydalıdır. Cildin gerginliğini korumasını sağlar, gözenekleri sıkılaştırır, nemlendirir, daha canlı ve parlak görünmesine olanak sağlar. Maden suyunu pamuğa dökerek cilde uygulamak da; bu yöndeki olumlu etkilerini görmemizde aynı derecede yardımcı olur.

MADEN SUYUNUN CİLDE DİĞER FAYDALARI

 • Cildin; kirden, yağdan, tozdan arınmasını sağlar.
 • Cildin daha pürüzsüz bir hale gelmesine yardımcı olması; maden suyunun cilde faydaları arasında yer almaktadır.
 • Ciltte oluşan kırışıklıkların ve ince çizgilerin görünümünde azalmaya neden olur. Kırışıklıkların oluşumunda geciktirici ve / veya önleyici bir rol oynar.
 • Cildi rahatlatır, nem dengesinin korunmasında etkili olur.
 • Sivilce tedavilerinde yardımcı olarak kullanılması da; maden suyunun cilde faydaları içinde kabul edilmektedir..
 • Ciltte oluşan siyah noktaların giderilmesinde yardımcı olur.
 • Ölü derinin temizlenmesini sağlar.
 • Makyaj temizlemede kullanılabilir.
 • Güneş lekelerinin ortadan kalkmasında etkilidir.
 • Sıkılaştırma özelliğine sahip olduğu için; selülitlerin azalmasına da olanak sağlar.

 

MADEN SUYUNU CİLT BAKIMI İÇİN NASIL KULLANIRIZ?


Gözenekleri Sıkılaştırmak Amacıyla Maden Suyu Kullanımı

Bir kaseye; önce 2 yemek kaşığı kil dökülür, arkasından 1 yemek kaşığı badem yağı kaseye ilave edilir ve son olarak bu karışımın içine 1 bardak suyu maden suyu dökülür ve iyice karıştırılır. Karışım yüze iyice sürülür ve 20 dakika boyunca beklenir. Daha sonra ılık su ile yıkayarak yüzdeki maske çıkarılır. Bu uygulama; gözeneklerin sıkılaşmasına ve cilt üzerinde oluşmuş bakterilerin yok edilmesine yardımcı olur.

Sivilce ve Aknelerin Yok Edilmesinde Maden Suyu Kullanımı

Bir kaseye; önce 1 yemek kaşığı limon suyu dökülür, daha sonra 1 yemek kaşığı zeytinyağı ilave edilir ve son olarak da 1 bardak maden suyu dökülür. Karışım iyice karıştırıldıktan sonra akne ve sivilcelerin üzerine bir pamuk yardımıyla sürülür, 30 dakika bekletildikten sonra ılık su ile temizlenir.

Reklam

Yorumlar

Yorum Ekle

Yorum yazarak içeriğe katkıda bulunabilirsiniz. Hemen bir yorum bırakmak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Yorumlarınız kısa süre içerisinde denetlenerek, onaylanacak ve bu sayfada yer alacaktır. *.

 • Gönder